Escape room, czyli jak spędzić wolny czas w Krakowie

Escape room lub też w spolszczonej wersji pokój zagadek to taki rodzaj gry, w której grupa zazwyczaj 3-8 osób zostaje zamknięta w specjalnie przygotowanym pokoju. Dodajmy pokoju z licznymi, często niezwykle pomysłowymi, zagadkami, które grupa graczy musi rozwiązać w określonym czasie, żeby się z niego w porę wydostać. We wszystkich tego typu lokalach w Krakowie, z reguły jest na to mniej więcej godzina czasu i wbrew temu, co mogłoby się wydawać – wcale nie jest to zadanie proste.

Różnotematyczne pokoje zagadek w Krakowie!

Co bardzo pozytywne, w zależności od lokalu pokoje zagadek mogą się różnić swoją tematyką i zasadami oraz w minimalnym stopniu także czasem trwania rozgrywki. W escape roomie możesz stać się szpiegiem z czasów PRL-u szukającym wskazówek, detektywem rozwiązującym tajemnicze zaginięcie lub skazańcem próbującym zbiec z więzienia. Istnieją również pokoje zagadek zainspirowane starożytnym Egiptem, kosmosem i UFO, czy pokoje wzorowane na popularnych filmach i serialach, a także w klimacie szpitala psychiatrycznego. Odwiedzanie lokali jak Lost Room escape room Kraków może być ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w byłej stolicy Polski nie tylko dla mieszkańców tego miasta, ale też dla przyjezdnych i turystów w przerwie od zwiedzania jakże pięknego miasta Kraków.

Może gra miejska zamiast escape room?

Co więcej, wiele przybytków z escape roomami oprócz oferowania tego typu pokoi zagadek organizuje również gry miejskie, w których zabawa jest rozszerzona do ustalonych obszarów miasta. Gra miejska może przypominać escape room pod względem rozwiązywania zagadek i łamigłówek, żeby osiągnąć cel gry, ale dzięki większemu obszarowi rozrywki, opcji zabawy jest więcej. Oprócz walorów rozrywkowych, wzięcie udziału w takiej grze miejskiej może być też świetnym sposobem na poznanie Krakowa lub spojrzenie na miasto z nowej, całkiem odmiennej perspektywy gry miejskiej.