Korzyści płynące z wynajęcia sprzętu filmowego

Każdy doświadczony filmowiec potwierdzi, że wypożyczalnia sprzętu filmowego to doskonały pomysł, zwłaszcza wtedy gdy dopiero zaczynamy chwytać za kamerę lub debiutujemy w roli reżysera. Takie miejsce daje prawdziwa siłę napędową dla projektu filmowego, pozwalając przygotować się do kosztownej (zazwyczaj) produkcji bez konieczności wydawania tysięcy złotych na zakup drogiego sprzętu: kamer, świateł, aparatury dźwiękowej. Wynajem sprzętu filmowego to także strzał w dziesiątkę, gdy nasz własny uległ awarii lub gdy chcemy poszerzyć asortyment urządzeń na planie filmowym.

Sprawdzona wypożyczalnia kamer to gwarancja wartościowego sprzętu

Istnieje wiele podmiotów, które prowadzą wynajem sprzętu filmowego. Dlatego też, dobrym pomysłem jest poznanie lokalnych wypożyczalni i nawiązanie z nimi skutecznej współpracy, która może procentować bardzo pozytywnie w przyszłości. Decydując się na wypożyczenie ekwipunku filmowego warto mieć także na uwadze kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim powinniśmy korzystać ze sprawdzonych już miejsc, być może poleconych przez znajomych filmowców. To będzie gwarancja, że kamery czy oświetlenie będą wysokiej jakości. Poza tym warto porównać ceny wynajmu w różnych wypożyczalniach – dzięki temu można naprawdę trafić z taką inwestycją w dziesiątkę. Punkty rental video istnieją w każdym większym mieście, Kraków może tu być świetnym przykładem, i często można znaleźć kilka miejsc, położonych całkiem blisko siebie.

Sprawdź asortyment udostępniany na wynajem przez: RentGrandFox.plWypożyczalnia Sprzętu Filmowego Kraków

Inne zalety wypożyczalni sprzętu filmowego

No to jeszcze trochę o zaletach wypożyczenia sprzętu filmowego. Nie tylko chodzi tutaj o oszczędność pieniędzy i miejsca, ale taka decyzja może być także podyktowana względami artystycznymi. Często bywa tak, że filmowiec posiadający własny ekwipunek ulega pokusie, by używać go przy realizacji każdego projektu. Tymczasem lepiej jest dostosować sprzęt do produkcji danego filmu, a nie odwrotnie. Krąży teoria, że właśnie dlatego słynny Alfred Hitchcock zawsze pracował z wynajętym sprzętem i ekipą filmową. Może coś w tym jest…