Miedziane akcenty w łazience

Decydując się na remont łazienki stoimy przed dylematem odnośnie jej finalnego wyglądu i stylu. Oferty w sklepach są na tyle obszerne, że ciężko skłonić się ku jednemu wyborowi. Marzy ci się wyrafinowana łazienka, jednak chcesz uniknąć złota? Miedź to właśnie to czego szukasz. Charakter, styl i klasa – umieszczenie w łazience takich produktów jak wanny miedziane i umywalki miedziane z całą pewnością je zagwarantuje.

Nowoczesny, loftowy styl – to właśnie miedź

Miedź idealnie wpasuje się do nowoczesnego i loftowego stylu, a także pozwoli urządzić pomieszczenie w nieco królewskim i bardzo niepowtarzalnym klimacie. Wanny miedziane na pewno przykują Twój wzrok. Tu nie ma nawet co dywagować. Są więcej niż piękne. Niektóre wręcz majestatyczne. Wszystko zależy od zdobień (wytłoczeń) zastosowanych na wannie. Ten surowiec idealnie łączy się z kolorem białym lub czarnym. Elegancji pomieszczeniu na pewno dodadzą umywalki miedziane. Ciekawym połączeniem będzie dodanie nieco drewnianych akcentów.

Jeśli pomieszczenie jest stosunkowo małe, to warto użyć luster, które optycznie powiększą nasze urządzane pomieszczenie. Baterie miedziane idealnie się sprawdzą jako dopełnienie przepięknych umywalek. Jeśli musimy zastąpić wannę prysznicem, dobrym posunięciem będzie nawet zastosowanie miedzianego odpływu pod takim prysznicem. Tym samym stanie się to rozwiązaniem problemu małych łazienek. W przypadku wybierania umywalki lub wanny warto od razu dobrać korki miedziane odpowiednio do nich pasujące.

Nie przesadźmy, ale i nie żałujmy

Warto pamiętać, aby kolor miedziany nie przeważał w kolorystyce całego pomieszczenia. To wbrew oczekiwaniu nie będzie dobrze wyglądać. Dla fanów nieoczywistych rozwiązań idealną propozycją będzie połączenie miedzi z odcieniami zieleni i błękitu. Projektując łazienkę, tak jak w przypadku każdego innego pomieszczenia, należy pamiętać o zasadzie złotego środka, która gwarantuje satysfakcje z przeprowadzonego remontu. Nie przesadźmy więc z miedzią, ale i nie pożałujmy jej zbyt bardzo.