Jak wyposażyć dron na długie wyprawy?

Właściciele dronów po to właśnie je kupują, aby za ich pomocą uwieczniać wszystkie swoje wycieczki, wyprawy i eskapady. Jeśli Ty również chcesz zacząć latać dronem, aby w ten sposób robić zdjęcia i nagrywać filmy, to powinieneś wiedzieć w jaki sposób przygotować swojego drona do pracy w takich warunkach. Solidny sprzęt nie zawiedzie Cię w żadnych okolicznościach, jednak aby działał musisz wiedzieć, jak go skonfigurować i skompletować. Wiele dronów nie poradzi sobie bez wymiany baterii, ponieważ baterie do dronow wyczerpują się niezwykle szybko. Jak sobie z tym radzić, zwłaszcza wtedy, kiedy jesteśmy poza polską granicą i potrzebujemy działać szybko i sprawnie? Istnieje kilka sposobów, które pozwolą Ci przygotować swojego drona na podróż, tak abyś nie musiał się o niego martwić oraz aby nie zepsuć sobie wakacji poprzez ciągłe ładowanie wyczerpanych baterii.

Wyjazd z dronem na wakacje – garść potrzebnych informacji

Najlepszym rozwiązaniem są zapasowe baterie do dronów, dzięki nim będziesz mógł zawsze cieszyć się naładowanym sprzętem i żadna sytuacja Cię nie zaskoczy. Jeśli planujesz długie wyprawy w plener, wówczas z pewnością przydadzą Ci się dwa komplety baterii, a może nawet i trzy. Pamiętaj także, że od czasu do czasu warto jest dronowi wymienić baterię, ponieważ te stare się zużywają i później są w stanie pracować znacznie krócej, niż nowa bateria prosto ze sklepu. Inwestycja w taki sprzęt umożliwi Ci dłuższe przeloty dronem, co jest ważne dla amatorów powietrznej fotografii. Jeśli zamierzasz latać zimą lub w niskich temperaturach, wówczas tym bardziej powinieneś wyposażyć się w dodatkowy komplet naładowanych baterii, ponieważ ich moc słabnie przy niskiej temperaturze, a więc czas lotu również się skróci. Tak samo będzie w przypadku wszystkich nieco bardziej wymagających warunków atmosferycznych. Twój dron będzie po prostu potrzebować więcej energii, aby radzić sobie z chłodem czy z mocniejszym wiatrem, a więc bateria po prostu szybciej się wyładuje.

Przepisy dotyczące lotów dronem poza granicami Polski

W naszym kraju można latać dronem niemal wszędzie. Jest tylko niewielka liczba miejsc, gdzie nie jest to dozwolone i zwykle są to miejsca zamieszkałe przez osoby publiczne lub okolice jednostek wojskowych lub poligonów. W takim wypadku zrozumiałym jest, że loty dronem powinny być w takich miejscach zakazane. W przypadku innych krajów przepisy te mogą być nieco inne, dlatego powinieneś je sprawdzić indywidulanie dla regionu, w który się udajesz. Jeśli w okolicy znajduje się basen czy innego rodzaju łaźnia publiczna (termy, uzdrowiska lub też plaże nudystów), to przeloty dronem w ich sąsiedztwie również może być zakazane. Jest tak, ponieważ później właściciel dronu dysponowałby nagraniami z nagimi ludźmi, a to jest zbyt dużym naruszeniem prywatności danej osoby. Również ośrodki tego typu nie chcą, aby ktoś naruszał prywatność ich klientów i ich niepokoił w czasie wypoczynku.