Moda na DYI

Bardzo modne w ostatnim czasie stało się tworzenie różnych przedmiotów do domu samodzielnie. Rzeczy DIY są niepowtarzalne, wyjątkowe i posiadają coś, czego z pewnością brakuje przedmiotom wytwarzanym w fabrykach, taśmowo.

Ciekawym rozwiązaniem jest wykonywanie przedmiotów, które stanowić będą w domu punkt świetlny. Niektórzy starają się podświetlić schody, inni meble, a jeszcze inni wykonują własną lampę DIY. Wykonane samodzielnie lampy są wyjątkowe. Ponadto, możemy samodzielnie dobrać ilość diod, jakie będą użyte, a także ich kolor lub połączenie różnych barw. To zdecydowanie świetny sposób na to, by stworzyć coś pięknego, czego nie znajdziemy u nikogo innego. Ciekawym pomysłem może okazać się stworzenie własnej półki na książki czy bibeloty, którą dodatkowo podświetlimy ledami. Mały stolik kawowy, pod którym umieścimy moduły ledowe również będzie wyjątkową dekoracją. Wszystko to sprawi, że zyskamy wyjątkowe i stylowe wnętrze z duszą.

Jak wykonać lampkę z modułami ledowymi?

Najprostszym sposobem na wykonanie swojej własnej lampki jest zastosowanie profili aluminiowych. Wystarczy wybrać odpowiedni profil, dostosować jego wielkość oraz zamocować na nim moduł ledowy, np. za pomocą dwustronnej taśmy klejącej, kleju uniwersalnego, kleju na gorąco bądź niewielkich śrubek. Pamiętajmy jednak, że do lepszego efektu mocowania niezbędne będzie oczyszczenie profilu, np. za pomocą spirytusu. Wówczas zwiększymy przyczepność taśmy klejącej czy kleju. Coraz częściej powstają także nieco bardziej wymyślne lampy. Np. wykonane ze starych przedmiotów, na które bądź do których montuje się moduły ledowe. W ten sposób możemy osiągnąć naprawdę niepowtarzalny efekt.

Ciekawe pomysły na lampki z modułów

Nie brakuje ciekawych pomysłów na niewielkie lampki stołowe, jak i zawieszane przy suficie żyrandole. Miłośnicy rowerów montują elastyczne listwy ledowe na felgach rowerowych kółek. Miłośnicy natury wybierają ciekawe gałęzie, do których mocują diody ledowe, aby uzyskać wyjątkowy i niepowtarzalny efekt. Wspaniale prezentują się również lampki wykonane z jednej większej lub kilku połączonych skałek lub kamieni. W wykonaniu własnej, wyjątkowej lampki DIY ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jeśli popuścimy jej wodzy, z pewnością szybko wpadniemy na bardzo ciekawy pomysł na stworzenie wspaniałego punktu świetlnego do swojego domu, a także ogrodu. Co więcej, zyskamy gwarancję, że nikt więcej nie będzie miał takiej lampki jak nasza. Będzie to wyjątkowy element wystroju wnętrza, którego nikt nie zdoła nigdzie kupić.