Nowoczesne tynki

Nowoczesne tynkowanie ze specjalnym agregatem pozwala na bardzo szybkie pokrycie dużych powierzchni ścian. Dom może zostać całkowicie otynkowany w przeciągu dwóch, trzech tygodni. Najpopularniejsze tynki maszynowe są zrobione z gipsu – przeczytaj ten artykuł i sprawdź, ile kosztują, czym się charakteryzują i kiedy można wykonywać prace tynkarskie od momentu zamknięcia stanu surowego!

Najlepsze maszynowe tynki gipsowe – pochłaniają i oddają wilgoć

Największą zaletą tynków gipsowych jest ich odporność na działanie wilgoci – odprowadzają parę wodną, ale warto zaznaczyć, że duże znaczenie ma też rodzaj ocieplenia i elewacja budynku. Tynk tego typu nakłada się szybko i precyzyjnie. Nie musisz mieć miejsca na składowanie materiałów do tynkowania, ani też martwić się tym, że nie masz gdzie ustawić betoniarki. Tynk gipsowy nakładany maszynowo wymaga poprawek – trzeba go wyrównać, uzupełnić ubytki, załatać i zwrócić szczególną uwagę na narożniki.

Co trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do prac tynkarskich?

Ekipa fachowców, która zajmie się tynkowaniem nie zacznie od razu prac tuż po zamknięciu stanu surowego. Jeśli ściany są zrobione z żelbetonu od zamknięcia stanu surowego musi minąć co najmniej 90-100 dni. W przypadku ścian z pustaków powinno się odczekać przynajmniej 30 dni. W domu, gdzie będą wykonywane prace tynkarskie powinny być podłączone i sprawne instalacje:
-elektryczna wraz z puszkami i skrzynkami
-centralnego ogrzewania
-wodociągowa

Oprócz tego musi być wykonana stolarka okienna, którą zabezpieczamy przed tynkowaniem, tak aby się nie zniszczyła czy nie zabrudziła. Dach domu powinien mieć pokrycie docelowe lub tymczasowe. Ściany muszą być suche oraz przede wszystkim oczyszczone z pyłu i kurzu – tym zajmą się fachowcy.

Tynk gipsowy cena – czy jest kosztowny?

Wszystkie tynki maszynowe na pierwszy rzut oka wydają się droższe niż tynki nakładane tradycyjnie. Nie jest do końca prawdą, ponieważ tradycyjne wykonawstwo trwa mniej więcej 3 miesiące. Przez ten czas musisz płacić za robociznę i dodatkowo musisz czekać na wprowadzenie się do domu. W przypadku tynku maszynowego płacisz za trzy tygodnie prac i o wiele szybciej możesz zamieszkać w nowym domu! Tynki gipsowe są o wile tańsze niż cementowo-wapienne. Koszt prac tynkarskich możesz obniżyć, jeśli samodzielnie kupujesz materiały. Gdy nie masz czasu na zajmowanie się kupnem materiałów, po prostu zleć to fachowcom. Będziesz miał wówczas pewność, że prace tynkarskie będą wykonane z użyciem najlepszych i co najważniejsze dopasowanych do ścian materiałów. Tynk maszynowy jest najnowocześniejszym sposobem na prace tynkarskie i obecnie praktycznie odchodzi się już od manualnego nakładania tynków, zwłaszcza, gdy w grę wchodzą duże powierzchnie ścian. Wyrównywanie tynków również może odbywać się maszynowo, ale także i ręcznie. Zdecyduj się na profesjonalną ekipę – mimo iż można wypożyczyć agregat, samodzielne tynkowanie przez laika wymaga wiele pracy, a często trzeba później poprawiać niechlujne tynkowanie przez amatora!