Ten najważniejszy dzień

Uroczystość ślubna należy do najważniejszych wydarzeń – poprzedzona jest nieraz starannymi i wielomiesięcznymi przygotowaniami. W ten wyjątkowy dzień wszystko ma znaczenie: wystrój sali weselnej, menu, dekoracje oraz oczywiście stroje weselne. Jeśli za chwilę będziesz panną młodą, ale jeszcze nie wybrałaś swojej idealnej sukni, ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego, jakie suknie są obecnie na topie, czy warto szyć kreację na zamówienie i jakie dodatki będą najbardziej stylowe!

Suknia ślubna na zamówienie – projekt dostosowany do Twojej sylwetki i osobowości!

Decydując się na szycie kreacji ślubnej u krawcowej, pamiętaj, że:
-czas oczekiwania na gotową suknię jest dłuższy niż wtedy, gdy zamawiasz produkt z katalogu
-zarezerwuj wolne chwile na przymiarki i ewentualne poprawki
-suknia powinna być gotowa mniej więcej na miesiąc przed uroczystością ( jeśli okaże się finalnie, że potrzebne są poprawki, będzie na to czas )
-suknia szyta na zamówienie może być droższa, ale nie jest to regułą ( cena zależy od dodatkowych zdobień, ilości użytego materiału, jakości materiału, stopnia trudności oraz renomy pracowni krawieckiej )
-Twoja suknia może być repliką sukni znanego projektanta lub sukni gwiazdy ( zależy to od umiejętności krawca i tego, czy pracownia wykonuje takie projekty )
-suknie ślubne szyte na zamówienie wyróżniają się niezwykłą oryginalnością
-są doskonale dopasowane do sylwetki ( przydatne w przypadku kobiet o niestandardowej budowie ciała, mających problem z dopasowaniem gotowej sukni )

Moda ślubna – współczesne kreacje odchodzą od przepychu!

Przepych w strojach ślubnych, tak widoczny w poprzednich latach jest obecnie zastępowany przez praktyczny, gustowny i stylowy minimalizm. Suknie ślubne 2024 zgodne z trendami minimalistycznymi, wyróżniają się:
-prostym krojem i fasonem
-małą ilością dodatkowych ozdób
-lekkim, a nawet lejącym się materiałem, który nie krępuje ruchów i sprawia, że czujesz się swobodnie
-elementy, takie jak koronka są obecne także w sukniach minimalistycznych, ale cechują się większą delikatnością i misternością wykonania
Drugim, niezwykle popularnym trendem tego sezonu, ale również i poprzedniego są suknie w stylizacji boho. Charakteryzują się one podobnie, jak kreacje minimalistyczne, nieusztywnionym materiałem, który pięknie ,,współpracuje ” z każdą sylwetką. Moda ślubna boho, a w szczególności suknie są:
-lekkie i zwiewne
-mogą mieć szerokie rękawy, ściągane przy nadgarstkach z ozdobną taśmą lub mogą być ściągnięte tuż pod łokciami
-na rękawach obecne są pęknięcia
-niektóre modele sukien boho mają wysokie kołnierzyki ozdobione koronką zapinane na perłowe guziki

Moda retro i vintage też wraca do łask!

Retro look jest jak najbardziej odpowiedni do stylizacji ślubnych. Suknie o tym wyglądzie pięknie prezentują się w duecie ze stylową biżuterią lub srebrnymi broszkami. Smaku stylizacji retro może dodać też sztuczny biały lis owinięty wokół szyi – będzie niezastąpiony podczas uroczystości w chłodniejsze pory roku i sprawi, że oczarujesz wszystkich swoim ślubnym outfitem!